آمریکا سلطه گر اصلی در دنیای امروز و دشمن اصلی انقلاب اسلامی ایران و همه جریان های عدالتخواهانه دنیاست. پس از شکست های پی در پی در صحنه نظامی، سیاسی و علمی، نفوذ اقتصادی در دستور کار آمریکا قرار گرفته است. این نفوذ به خوبی توسط مقام معطم رهبری شناسایی شده و حتی در انتهای نامه تایید مشروط برجام (29 مهر 1394) به صراحت گفته شده:
رفع تحریم ها از جهت رفع ظلم و احقاق حقوق ملت کار لازمیست ولی گشایش اقتصادی با جدیت در اقتصاد مقاومتی و جدیت در تولید ملی حاصل می شود و نباید پس از تحریم واردات بی رویه بالا رود به خصوص از وارد کردن هرگونه مواد مصرفی از آمریکا جداً پرهیز شود.
در جدول زیر موارد عمده ی واردات از آمریکا که نمایانگر بی غیرتی اقتصادی هستند آورده شده است، ستون درصد وابستگی به آمریکا نشان می دهد که در محصولی خاص واردات از آمریکا نسبت به کل واردات چه نسبتی دارد:


جدای از واردات مستقیم از آمریکا باید دانست نظام استعمارگر و پوشالی آمریکا از طریق وابسته نمودن پولی و مالی سعی در سلطه بر تمام نظامات اقتصادی دنیا دارد.
طرح تحریم آمریکا:

  1. ورود هر کالایی از مبداء آمریکا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم (صادرات مجدد از کشور ثالث) به تمامی مناطق آزاد و خاک جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.
  2. خرید تمام کالاهایی که در شرکتی با مشارکت بیش از 17 درصدی طرف آمریکایی تولید شده ممنوع بوده و این موارد ظرف شش ماه از چرخه واردات کشور حذف می گردد.
  3. دولت موظف است تمام دارایی های خود را که به صورت دلاری یا در خاک آمریکا نگهداری می شود به موارد مناسب تبدیل و هر چه سریعتر از حیطه کنترل آمریکا خارج نماید. کمیته ای برای بررسی موارد خاص که انجام بند بالا ضرر زیادی به اقتصاد کشور می زند تشکیل شده و برای این موارد تصمیم گیری می کند.
  4. دلار آمریکا از تمامی مبادلات بازرگانی دولت و ملت ایران حذف می گردد.
  5. پایبندی به این موارد در زمان افتتاح حساب یا ثبت شعب شرکت های خارجی در ایران و تسلیم اظهارنامه مالیاتی شرکت های داخلی ارزیابی و در صورت تخلف خدمات اداری و مالی دولتی به آن شرکت ها محدود می شود.
0
0
0
s2sdefault